library

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

logo dnu

CSS Menu On Top Css3Menu.com

Багмут

7 червня – 110 років тому (1903 р.) у с. Бабайківка Царичанського району Катеринославщини народився Іван Андріанович Багмут.

Твори Івана Багмута – це цілий світ, своєрідна колекція людських доль, пристрастей життя. Про важливі, найсерйозніші речі письменник говорить щиро, довірливо й просто. Завжди знаходить потрібні слова і ставить їх у такому порядку, коли не відчувається надриву чи крикливої декларації, що, безперечно, свідчить про високу майстерність

Віктор Корж

84(4Укр)6
Б14
Багмут, І. А.
Вибране / Іван Багмут. – Х. : Харківське кн. видав., 1964. – 468 с.

Однотомник виданий з нагоди шестидесятиріччя відомого українського письменника. Книга містить його кращі твори: повість про Велику Вітчизняну війну «Записки солдата», документальну повість «Подвиг творився так», розповідь про подорож на Охотське узбережжя «Верхівці засніжених тундр», кращі оповідання автора та ліричну комедію «Степи цвітуть».

Вибране

84(4Укр)6
Б14
Багмут, И. А.
Голубой плес : три повести : пер. с укр. / Иван Багмут. – М. : Дет. лит., 1972. – 272 с.

Цей збірник відомого українського письменника складають дитячі повісті: «Щасливий день суворовця Криничного», «Блакитне плесо» та «Наш загін «Смерть фашистам».

Голубой плес

84(4Укр)6
Б14
Багмут, І. А.
Записки солдата : повісті, оповідання, нариси / Іван Багмут. – К. : Дніпро, 1975. – 504 с.

До книги творів Івана Багмута ввійшли дві повісті, оповідання та нариси. Повість «Записки солдата» присвячена бойовим будням радянських розвідників-піхотинців у 1942-1943 роках на Дону й під Харковом.
Друга повість – про буремні дні революції 1917 року і громадянської війни.
У книзі вміщено оповідання на теми Великої Вітчизняної війни і мирної праці повоєнного періоду.

Записки солдата

84(4Укр)6
Б14
Багмут, І. А.
Повісті / Іван Багмут. – К. : Дит. видав., 1963. – 328 с.

Про будні суворовського училища, про те, як живуть і вчаться майбутні надійні вартові Батьківщини розповідає повість «Щасливий день суворовця Криничного».
Крім неї, до книжки увійшли повісті «Господарі Охотських гір» та «Блакитне плесо».

Повести

84(4Укр)6
Б14
Багмут, И. А.
Против ветра : повесть : пер. с укр. / Иван Багмут. – М.: Детгиз., 1961. – 87 с.

Життя чудової жінки-трудівниці Євгенії Олексіївни Долинюк багате подіями, надзвичайно цікаве та повчальне. Про неї з великим теплом розповідає на сторінках цієї книги український письменник Іван Багмут.

Против ветра

84(4Укр)6
Б14
Багмут, И. А.
Хозяева Охотских гор : повесть / Иван Багмут ; пер. с укр. И. Шутова. – К.: Детгиз УССР, 1961. – 215 с.

Повість «Господарі Охотських гір» - один з кращих зразків дитячої пригодницької повісті радянських часів. Головний герой піонер Юра Зуб опинився один на березі далекого Охотського моря. Та хлопчик не загинув. Юра потрапляє між добрих, чудових людей – орочів. Від початку і до кінця повість читається з непослабним інтересом та має неабияке пізнавальне і виховне значення.

Хозяева Охотских гор

На головну