library

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

logo dnu

CSS Menu On Top Css3Menu.com

22 березня – 75 років тому (1938 р.) народився Віктор Васильович Савченко.
Творчість Віктора Савченка можна назвати поліфонічною: це реалістична проза і фантастика, пригодницька та історична література, езотерика, есе, драматургія. Але перше місце у цьому переліку займає фантастика.

Савченко В.

8
С13
Савченко, В. В.
Бог не під силу хреста не дає: Поетичне Придніпров’я: есе / Віктор
Савченко. - Д.: Січ, 1999. – 64 с.

Ця книга покликана дати уявлення про досягнення поетів Придніпров’я, жанрові особливості та поетичні напрямки їхньої творчості. І, що не менш важливо, – познайомити читача з людськими – часом драматичними, а то й трагічними долями поетів-земляків.

1

84(4Укр-4Дні)6
С13
Савченко, В. В.
Дві вершини гороскопу: художньо-документальний роман /
Віктор Савченко. – Д.:Січ, 2003. – 192 с.

Склалося так, що першу половину свого творчого життя вчений віддає пошуку наукової істини, другу – змаганню за її визнання. При цьому йому неминуче доводиться долати перешкоди з байдужості, заздрощів, паразитизму. І важко сказати, що складніше зробити відкриття чи його зареєструвати.

2

84(4Укр-4Дні)6
С13
Савченко, В. В.
З того світу – інкогніто: фантастичний роман-трилер / Віктор
Савченко. – К.:Укр. письменник, 2003. – 159 с.

В романі Віктора Савченка “З того світу – інкогніто” герої проникають не в якусь зоряну туманність, а в потойбічний світ, у вимір, де все, що було, є і буде, вже є.
Важко сказати чого більше у творі: фантастичної вигадки, містичних моментів, від яких крижаніє кров, чи справді наукової ідеї розвтілення і знову втілення  людської сутності  у власну або чужу плоть. Часом здається, що це твір однаково художній і езотеричний. Автор оперує такими аргументами на користь існування потойбічного світу, які важко спростувати навіть засобами сучасної науки.

3

84(4Укр-4Дні)6
С13
Савченко, В. В.
Золото і кров Сінопа: історичний роман-трилер / Віктор
Савченко. – Д.: Зоря, 2007. – 448 с.

Роман “Золото і кров Сінопа” починається дещо традиційно як для українського історичного твору, та вже за кілька розділів від традиційності не залишається й сліду. Натомість у сюжет вплітаються елементи неймовірного, дивовижного, часом фантастичного, але такого, що не руйнує історичної правди. Елементи ці можна назвати скоріше невідомою (або маловідомою) реальністю.

4

2
С13
Савченко, В. В.
«І бачив я звірину…»: окультне дослідження / Віктор
Савченко. – Д.: Січ, 2000. – 328 с.

Великі посвячені сивої давнини, Нострадамус і містики середньовіччя сприяли авторові у розкритті однієї з найзагадковіших таємниць людства. Знайдено код числа звірини – 666 і відкрито та прочитано пророчі тексти «Об’явлення св. Івана Богослова».

5

84(4Укр-4Дні)6
С13
Савченко, В. В.
Консульська вежа: повісті / Віктор Савченко. – Д.:Промінь,
1984. – 254 с.

Збірка складається з фантастичного роману «Монолог над безоднею» і пригодницької повісті «Консульська вежа».
Пригодницька повість «Консульська вежа» зацікавить читача гостросюжетністю, несподіванкою ситуацій під час розслідування злочину.

6

84(4Укр-4Дні)6
С13 Савченко, В. В.
Монолог над безоднею: фантастичний
роман. З того світу –
інкогніто: фантастичний роман-трилер / Віктор Савченко. –
Д.:Дніпрокнига, 2004. – 352 с.

Існують три химери, які стають причинами вчинків простих людей і подій у земному світі. Це прагнення золота, влади і безсмертя. Головний персонаж роману “Монолог над безоднею” – вчений-генетик сходинка за сходинкою піднімається до пізнання таємниці вічної молодості. Разом з тим автор проводить читача від розуміння біологічної природи омолодження, до великих морально-етичних проблем, які при тому виникають.

7

84(4Укр-4Дні)6
С13
Савченко, В. В.
Ночівля в карбоні: науково-фантастичні оповідання / Віктор
Савченко. – К.:Веселка, 1984. – 183 с. – (Пригоди. Фантастика).

Основу цієї книги становить повість “Ночівля в карбоні” – захоплююча подорож у далеке минуле Землі. Автор, кандидат хімічних наук, яскраво і достовірно зображує “візитні картки” геологічних епох нашої планети. У книзі також вміщено розповіді про дивовижні наукові відкриття, які, залежно від того, в чиї руки вони потрапляють, використовуються в протилежних цілях – гуманних і нелюдських.

8

84(4Укр-4Дні)6
С13
Савченко, В. В.
Під знаком цвіркуна: фантастичний роман / Віктор
Савченко. – Д.: Дніпрокнига, 2004. – 343 с.

Вченим-акустиком було перехоплено з ефіру розмову двох істот на недосяжній для  слуху  звуковій частоті. Як згодом  з’ясувалося, в людському суспільстві  існує ще одна, паралельна цивілізація. Хто вони – представники цієї цивілізації, які їхні наміри щодо людини? Ось головне питання, на яке мусять знайти відповідь троє колег.

9

84(4Укр-4Дні)6
С13
Савченко, В. В.
Пригода на п’ятому горизонті: оповідання, повісті / Віктор
Савченко. – Д.: Промінь, 1990. – 254 с.

До книги увійшли оповідання і повісті, в яких у полі зору автора знаходяться соціальні та психологічні вчинки героїв. Вчений Паливода в повісті «Пригода на п’ятому горизонті» в ім’я істини наважується на ризикований експеримент, а геолог Ткач – герой пригодницької гостросюжетної повісті «Хамсин» – проявляє волю і мужність у найекстремальніших умовах.

10

2
С13
Савченко, В. В.
Пророцтво четвертого звіра: Даниїл: окультне дослідження /
Віктор Савченко. – Д.: Січ, 2002. – 338 с.

Дослідження таємничих текстів «Апокаліпсиса» привело автора до одного з найзагадковіших біблійних пророцтв, яке стосується кожного, хто жив і живе на землі в кінці другого – на початку третього тисячоліть. Це пророцтво четвертого звіра з «Книги пророка Даниїла», яке ось уже 2500 років бентежить людство.

11

84(4Укр-4Дні)6
С13
Савченко, В. В.
Тільки мить: науково-фантастичний роман / Віктор
Савченко. – К.: Веселка, 1988. – 262 с. – (Пригоди.
Фантастика).

Герої роману, користуючись “машиною часу”, проникають у далеке минуле нашої планети. Ми бачимо, як, ніби по приступках гвинтових сходів, піднімається в своєму розвитку все живе на Землі…
У творі гостро ставляться морально-етичні проблеми, що виникають в колективі науковців. Автор декларує головну думку: на створення вищої форми життя природа витратила багато мільйонів років, а знищити її на планеті, пустивши в хід ядерну зброю, можна вмить. І тим дорожче стає для нас це життя.

12

84(4Укр-4Дні)6
С13
Савченко, В. В.
Тривожний крик папуги: повість, оповідання / Віктор
Савченко. – К.: Молодь, 1982. – 168 с. - (Перша книга прозаїка).

До книги увійшли реалістичні твори письменника: повість «Я ще повернусь» і три оповідання – «Арабатська стрілка», «Тривожний крик папуги», «Пальма».
У повісті «Я ще повернуся», якою відкривається збірка, мова йде про роботу молодих науковців, про високі моральні якості людей науки.
Оповідання «Арабатська Стрілка» – це щира лірична розповідь про найсвятіше з людських почуттів – кохання.

13

На головну