library

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

logo dnu

CSS Menu On Top Css3Menu.com

ТВОРЧІ СТЕЖКИ ВИПУСКНИКІВ ДНУ

Від покоління – до покоління

32

 В історію Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара вписані імена талановитих вихованців alma mater різних часів, що стали відомими письменниками, кого вже нема серед нас, а також тих, хто тільки починає свою творчу діяльність, але вже залишили помітний слід в літературі.
Виставка «Творчі стежки випускників ДНУ» знайомить користувачів з творчістю відомих випускників, для яких наш університет став свого часу стартом у творче життя.

84(4Укр)6
Г 65

Гончар, О. Т. Вибране / Олесь Гончар. – Х. : Прапор, 2008. – 720 с.
До вашої уваги представлені вибрані твори видатного українського   письменника, нашого талановитого земляка, випускника Дніпропетровського державного університету Олеся Терентійовича Гончара. І якщо шановний читач тримає в руках цю книгу, то вишуканість його смаку не викликає ніяких сумнівів.

34

84(4Укр)
Н 59

Нечай,  М. П. Любовь и память : роман-трилогия / М. П. Нечай.– М. : Советский писатель, 1987. – 496 с.
Роман-трилогия «Любовь и память» посвящен студентам и преподавателям нашего университета, героически сражавшимся на фронтах Великой Отечественной войны и участвовавшим в мирном созидательном труде. Роман во многом автобиографичен, написан достоверно и поэтично.

6

84(4Укр)6
З 14

Загребельний, П. А.
Твори в шести томах. Т. 1 / Павло Загребельний. – К. : Дніпро, 1979. – 575 с.
Твори талановитого українського письменника П. Загребельного спонукають до роздумів і діянь, до розмови, де може бути злагода й незгода, відкриття соціально-моральних істин і краси буття. У романі «Розгін», що входить до даного тому, розповідається про людей науки й виробництва, про їх життя, мрії, страждання і радощі.

33

84(4Укр)6
З 22

Залата, Л. Далеко в Арденнах: роман; Пламя в степи: повесть / Леонид Залата. – М. : Советский писатель, 1984. – 448 с.
В романе «Далеко в Арденнах» рассказывается о советских воинах, которые совместно с патриотами Польши, Бельгии, Франции и других стран героически сражались с гитлеровцами в глубоком тылу врага. Многие страницы произведения посвящены самоотверженному труду колхозников в годы войны. В повести «Пламя в степи» показана борьба комсомольцев-подпольщиков Приазовья с фашистскими захватчиками.

31

84(4Укр – 4Дні)6
К 56

Ковалюк, В. М. Розп`яття : роман / В. М. Ковалюк – Д. : Січ, 1995. – 285 с.
Герой роману – Іван Доля, в’язень, узагальнений образ українських патріотів, що боролися за незалежність України в глухі часи тоталітаризму. Він свідомо йде на розп`яття, бо хоче врятувати ближніх від безпам’ятства, запалити в їх душах поклик до волі, пробудити щиру любов до знедоленої Вітчизни.

22

84(4Укр – 4Дні)6
К 72

Кострюкова-Максимук, Л. О. Осколки бытия : проза, стихи / Л.О.Кострюкова-Максимук. – Д. : БорКо, 2004. – 48 с.
Жизнь с ее гримасами, улыбками и страданиями, страстями и отчаянием, заключенном в самом бытии человека, автор по-женски чутко и по-философски емко представляет в разных литературно-художественных жанрах.

5

84(4Укр – 4Дні)6
Д 18

Данилюк, І. В. Aeternum vale – Прощай навіки : проза, вірші / І.В.Данилюк. – Д. : Пороги, 2005. – 292 с.
Автора книги «Прощай навіки» Івана Данилюка добре знають на Січеславщині. Він – член Національної Спілки письменників України, друкується у часописах. Твори, що складають цю книгу возвеличують жінку, матір, кохану. Від них віє свіжістю, силою та натхненням.

2

84(4Укр – 4Дні)6
М 66

Митиков, Ю. Я видел чудо : негрустные рассказы / Юрий Митиков. – Д. : Пороги, 2005. – 139 с.
Действия в рассказах происходят в Днепропетровске и на Кавказе, в Коктебеле и в Терсколе, на Байконуре и под Севастополем, в Карпатах и в Хибинах. И в сногсшибательных приключениях, и в обыденной жизни автор видит такие изюминки, вкусив которые один раз, хочется к ним возвращаться еще и еще. Такова магическая сила его ироничной прозы.

16

84(4Укр – 4Дні)6
Ш 96

Шумрикова-Карагодіна, Л. П. Із життя одинокої жінки : повість / Л. П. Шумрикова-Карагодіна. – Д. :  Гамалія, 2005. – 152 с.
У повісті «Із життя одинокої жінки» мова йде про долю, про різні життєві обставини головної героїні. Коли читаєш повість, перед тобою начебто спливає особисте життя, біль і щастя, невдачі і досягнення. З`являється бажання боротися за своє щастя, вдачу, за особисту долю.

28

84(4Укр - 4Дні)6
Ф 91

Фролова, К. П. Перед очисною грозою : публіцистичні роздуми / К. П. Фролова. – Д.: Пороги, 2006. – 191 с.
Ця книга не про те, як відбувалася очисна гроза, а про те, чому вона відбулася і що принесла. А принесла вона найвищу цінність – свободу. А щоб сучасники відчули, що було перед тим, згадаємо долі відомих нам людей. А як відчути той духовний світ, у якому жив народ? Про це розмірковує автор книги, доктор філософських наук, професор К. П. Фролова.

12

84(4Укр - 4Дні)6
П 54

Полякова, Т. О. Якщо пофарбувати небо : повісті і оповідання / Т.О.Полякова. – Д. : Пороги, 2008. – 220 с.
У художньому виданні подані кіноповісті , написані автором під час навчання у ВДІКу, та її ранні оповідання.

8

84(4Укр – 4Дні) 6
Г 64

Гоман,  О. Г. Достали!.. Историческое эссе : поэма / О. Г. Гоман.– Д. : Гамалія, 2009. – 640 с.
В предлагаемом читателю ироничном историческом эссе «Достали…» автор рассматривает историю Украины под углом зрения полезности для страны (вернее, бесполезности и даже вредности) национальной / националистической идеи.

1

84(4Укр)6
К 57

Когтянц, К. А. Обре, сховайся добре! : роман / К. А. Когтянц. – Харків : Фоліо, 2010. – 284 с.
Такого фентезі ви ще не читали! Ви не знайдете тут ані ельфів з гоблінами, ані абстрактної боротьби світла з темрявою, ані ідеальних залізобетонних героїв. Зате всі згадані історичні факти достовірні. Сюжет роману розвивається на тлі героїчних і трагічних подій Хмельниччини у 1651 – 1652 рр. Головний герой, який мимоволі вплутався у боротьбу розвідок балканських князівств, після тривалих поневірянь опиняється на Січі. 

17

Поетичні сторінки

84(4Укр – 4Дні)6
Б 53

Безкорса, Ж. О. Кольори зорі : вірші / Ж. О. Безкорса – Д. : Поліграфіст, 2000. – 31 с.
Явища і предмети, яких торкається перо поетеси, набувають несподіваного світіння, розглядаються ніби зсередини, що визначає багатовимірність нашого світу, його філософську основу. Поетеса експериментує зі словом, виявляє прагнення до нових форм.

29

84(4 Укр – 4 Дні)6
Б 91

Бурлаков, С. Р. Все про кохання, все про любов : вірші / С. Р. Бурлаков. – Д. : Дніпрокнига, 2004. – 320 с. : іл.
Кохання на світанні юних літ і в щедру пору зрілості, велика місія материнства, осердечене ставлення до всіх див земних і небесних – постають в поезіях як щире одкровення, як непроминуща основа буття, як віра у торжество добра і любові.

13

84(4Укр – 4Дні)6
Д 25

Девятко, Н. Между светом и тенью : поэзии и рассказы / Н. Девятко – Д. : ЭНЭМ, 2003. – 80 с.
«Между светом и тенью» - первый сборник Наталии Девятко, в который вошли поэзии и рассказы молодого автора.

27

84(4Укр – 4Дні)6
Д 30

Демедецкая, Л. Е. Прошлое – со мной : стихи / Л. Е. Демедецкая. – Д. : Гамалія, 2010. – 68 с.
В каждом из разделов книги поэтессы Ларисы Демедецкой «Прошлое – со мной»  отражен определенный отрезок времени – юные годы, отношение автора к событиям тех лет; главное место занимает патриотическая тема. Поэтесса призывает беречь прошлое, передавать из поколения в поколение, потому что это история страны, история народа.

30

84(4Укр – 4Дні)6
Д 76

Дружко, М.  Камертони душі : поезії / Марія Дружко. – Д. : ІМА-прес, 2003. – 64 с.
Поезія Марії Дружко переливається з полинних вінків буденності в прогірклі роки життя, вплітаючись у пульс її серця. На цьому пекельному вогні гартується характер і міцніє творча рука. На губах її прогірклої пісні – полин. Але диво дивне: читаючи книгу, вчуваємо не гіркоту, а бачимо волошковий вінок, завитий щастям.

14

84(4Укр- 4Дні )6
Д 79

Дуб, К. С. Розкрилена бентежність : лірика / К. С. Дуб. – Д. : Січ, 2006. – 101 с.
Перед нами книга дніпропетровського поета, викладача ДНУ. Як кільченські хвилі  вихлюпуються із степових джерел,  так і його поезії виплеснулись на сторінках збірки, розкрилились радістю навстріч дню, людям, яким так щедро дарує свої ліричні сплески автор.

3

84(4Укр – 4Дні)6
К 43

Кириченко, Ю. І. Примножений вогонь : вибрані поезії / Ю. І. Кириченко. – Д. : Поліграфіст, 1997. – 237 с.
Книга відомого українського поета Юрія Кириченка – своєрідний храм Величі Духу народу. Зворушують своєю задушевністю поезії, що стверджують національну ідею, відтворюють історичний поступ України до незалежності, державності. Насичені глибокими кольорами неповторності фрески з царини мистецьких заморок. В індивідуальному колориті виписані ліричні сюжети, інтимні пасторалі.

15

84(4Укр – 4Дні)6
К 38

Кібець, Ю. І. Лірика різних років / Ю. І. Кібець. – Д. : MOVER, 2003. – 156с.
Книга відомого українського поета Юрія Кібця – це довірлива розмова з читачем про вічні цінності буття. Автор запрошує пройти разом із ним стежками юності, шляхами зрілості, пропонує подумки провідати далекі скіфські часи, зазирнути в завтрашній день.

26

84(4Укр)6
К 78

Кравченко, З. П. Легенди давніх греків : поеми / З. П. Кравченко – Д. : Поліграфіст, 2001. – 195 с.
Історія грецького народу починається з давньогрецького епосу, поетичних народних сказань, що дійшли до нас  у вигляді міфів і легенд, і є надбанням усієї світової цивілізації. Переспіви міфів та легенд античних греків у даній книжці можуть зацікавити як учнів середніх шкіл, так і усіх, хто захоплюється античною історією.

19

84(4Укр – 4Дні)6
Л 97

Ляпін, С. О. Світло у рідному вікні : вірші / С. О. Ляпін – Д. : Пороги, 2006. – 42 с.
До збірки увійшли вірші, присвячені рідному місту, подвигу нашого народу на полях Великої Вітчизняної війни, рідній українській землі, братській Росії і таким вічним цінностям, як мрія, пісня, хліб, материнські руки та батьківський дім.

20

84(4Укр – 4Дні)6
Н 62

Нікуліна, Н. П. Знамення калини : вибране / Наталка Нікуліна. – Д. : Січ, 2000. – 231 с.
До книги увійшли вірші про дружбу між людьми, про світлі людські стосунки, про творчу і самовіддану працю сучасників. Ці мотиви доповнює також інтимна лірика. Окремий розділ видання складають статті та спогади про Наталю Петрівну.

7

84(4Укр – 4Дні)6
О 54

Олійник, І. А. Від серця до серця : поезії / І. А. Олійник – Д. : Ліра, 2005. – 56 с.
В книзі Ірини Олійник «Від серця до серця» розкривається внутрішній світ потаємних глибин душі юної поетки. Її поезія дихає світом, ніжністю і надією на добро. Багатогранність думок, яскраво відображена у барвистих образах, захоплює читача. Ірина тонко відчуває все, що її оточує: від маленької квіточки до складних питань людського буття.

21

84(4Укр – 4Дні)6
П 45

Поет Віктор Корж своїм колегам /  Віктор Корж. – Д. : Пороги, 2003. – 95с.
У книзі представлені поезії Віктора Коржа, присвячені колегам-викладачам Дніпропетровського національного університету, а також дві присвяти поету. Розраховано на широке коло читачів.

4

84(4Укр)6
П 88

Пуппо, И. И. Во имя чего я живу: стихотворения / И. И. Пуппо. – К. : Дніпро, 1983. – 158 с.
Большинство своих стихотворений поэт посвящает нашему современнику. Пафосом гражданственности проникнуты публицистическая, пейзажная и интимная лирика. Интересна по содержанию поэма о П. П. Шмидте «Березань».

18

84(4Укр – 4Дні)6
С 40

Сіренко, В. І. Все було : поезії / В. І. Сіренко.– Д. : Поліграфіст, 1999. – 90с.
У книзі автор виходить на суд читачів зі своїми щирими, емоційними творами. Його думання – це думання усім єством, усією душею, і тому стихія віршів – непередбачувана, нестримна.

9

84(4Укр – 4Дні)6
С 59

Сокульський,  І. Г. Лірика : вибрані поезії / І. Г. Сокульський.– Д. : Ліра, 2010. – 316 с.
До книги вибраної лірики непересічного поета, невтомного правозахисника і багатолітнього політв’язня Івана Сокульського (1940 - 1992) ввійшли твори з його збірки «Означення волі» та укладені за життя самим автором поезії для «Чистопольського зошита».

10

84(4Укр – 4Дні)6
С 79

Степовичка, Л. (Булах О. Н.) Галатея : поезії, переклади, новела / Леся Степовичка. – Д. : Січ, 1998. – 102 с.
Книгу склали твори, що відбивають спалах почувань нашої сучасниці, котра має неспокійне серце, романтичну вдачу, життєлюбний темперамент та голос, що викликає довіру. У збірці декілька ліній: інтимна лірика, літературні мотиви, переклади зі світової класики, проза. Твори Лесі Степовички містять заряд могутньої емоційної напруги, дають читачеві естетичну насолоду і матеріал для роздумів.

11

84(4Укр – 4Дні)6
Ч 49

Чернишов, К. К. Полин-сповідь : поезії / К. К. Чернишов.– Д. : Січ, 1993. – 94 с.
Поезії збірки – ліричне і в певній частині епічне відтворення чуттєво пережитого поколінням, народженим у 30-ті роки. Любов до подвижницького життя батьків і матерів цього покоління – основний пафос книги.

24

84(4Укр – 4Дні)6
Ч 97

Чхан, М. Куранти : поезії / Михайло Чхан. – Д. : Промінь, 1973. – 80 с.
Тема незрадливої синівської любові до рідного степового краю у новій збірці Михайла Чхана втілена в конкретні ліричні замальовки, в яких зримо постають прикмети сьогодення, розкриваються мужні характери сучасників. Воїни і хлібороби, сталевари і космонавти, батьки і діти – герої книги, які в трудовій своїй звитязі дослухаються до життєствердних курантів віку.

23

84(4Укр – 4Дні)6
Ш 95

Шугуров, С. О. Лимиры : стихи / С. О. Шугуров.  – Д. : Січ, 2007. – 236 с.
Книга стихов Сергея Шугурова это лирико-философские раздумья автора о своей полувековой жизни, наполненной больше тревогами, личными бедами, разочарованиями, крохами личного благополучия, дарованными судьбой, нежели радостями бытия и сбывшихся мечтаний… Но при всем этом новые стихи С. Шугурова нельзя считать пессимистическими: они почти все пронизаны легкой авторской иронией, здоровым скептицизмом, верой в победу добра над злом.

27

ВСІ КНИЖКИ ЗНАХОДЯТЬСЯ НА АБОНЕМЕНТІ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ

На головну