library

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

logo dnu

CSS Menu On Top Css3Menu.com

19 березня – 105 років тому (1908 р.) у с. Семенівка на Дніпропетровщині народився Сергій Олексійович Завгородній
Однією з найзначущіших постатей Придніпров’я літературного можна назвати Сергія Завгороднього. Він майстер як барвистої жанрової замальовки, так і глибокої психологічної ситуації.

Завгородній

84(4Укр)6
З13
Завгородний, С. А.
Антон Негнибеда: повести / Сергей Завгородний. – М.:
Сов. писатель, 1972. – 392 с.

У центрі твору – образ бідняка Антона. Нелегку школу життя відбув герой, навчився ненавидіти кривду й гніт, усіх п’явок людських. Антон співчуває революційним перетворенням, що відбуваються на селі, сам бере участь у поділі глитайської землі. Та одержавши свій наділ і майно, він підпадає під владу землі, власності.

1

84(4Укр)6
З13
Завгородній, С. О.
Краса дівоча: повісті / Сергій Завгородній. – К.:Дніпро,
1968. – 432 с.

Герої повісті – комсомольці Надя та Вадим, що виконують відповідальне завдання зв’язківців ЦК КП(б)У на тимчасово окупованій території, своєю душевною чистотою, цілеспрямованістю, самовідданістю

2

84(4Укр)6
З13
Завгородній, С. О.
Мати наша, мати: повісті / Сергій Завгородній. – Д.:
Промінь, 1973. – 292 с.

 Повісті, що складають цю книгу, присвячені оспівуванню краси материнської любові, котра осяває життя непомеркним сяєвом. Автор шукає джерела героїзму жінок, доля яких була обпалена вогнем найжорстокішої з воєн.

 

3


84(4Укр)6
З13
Завгородній, С. О.
Пора красування: повісті / Сергій Завгородній. – Д.:
Промінь, 1987. – 304 с.

Роман “Золото і кров Сінопа” починається дещо традиційно як для українського історичного твору, та вже за кілька розділів від традиційності не залишається й сліду. Натомість у сюжет вплітаються елементи неймовірного, дивовижного, часом фантастичного, але такого, що не руйнує історичної правди. Елементи ці можна назвати скоріше невідомою (або маловідомою) реальністю.

4

84(4Укр)6
З13
Завгородній, С. О.
У грозову ніч: повість, притчі / Сергій Завгородній. –
Д.:Промінь, 1968. – 268 с.

До книги увійшли повість «У грозову ніч», про будівництво моря у південному степу, та «Степові притчі», в яких письменник на яскравих життєвих історіях, зібраних ним у післявоєнні роки, розкриває силу людського духу, всемогутність нашого життя, правда якого часто звучить як поетична легенда.

5

На головну