library

logo

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара

dp2018

CSS Menu On Top Css3Menu.com

 

 

eng ru

12.04.2016___________

12 квітня виповнюється 55 років з дня, коли почалася космічна доба людства. На кораблі "Восток-1" на орбіту стартував льотчик винищувального авіаційного полку Юрій Гагарін, який відкрив епоху пілотованих польотів і назавжди вписав своє ім'я в історію як першопроходець Всесвіту. Запуск було здійснено з першого стартового майданчика, що нині носить ім'я Гагаріна, з полігону "Байконур" (Казахстан), пізніше перетвореного на космодром.
Місія, що тривала всього 108 хвилин, завершилася успішно і принесла першому космонавтові не тільки славу в Радянському Союзі, але і популярність в усьому світі. Після завершення польоту усмішка Гагаріна стала відома всьому людству, його було нагороджено вищими відзнаками СРСР, а в його честь були перейменовані вулиці і зведені монументи в багатьох містах Радянського Союзу.
 12 квітня стало Всесвітнім днем авіації і  космонавтики і відзначається на міжнародному рівні, а Юрій Гагарін назавжди залишився першою людиною, що побувала в космосі.  
Цій події присвячена виставка «Великий крок людства», яка демонструється у відділі обслуговування науковою літературою. На ній представлені книги про відомих конструкторів ракетно-космічної техніки, що працювали у конструкторському бюро «Південне», художньо-документальна біографія О.М. Макарова, директора Південного машинобудівного заводу у Дніпропетровську, та література про сучасний стан дослідження космічного простору.

facebookyoutube instagram

Scopus
Scopus

DW
dpa
BioOne
encyklopedia
razumkov