library

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА


logo

dnu

CSS Menu On Top Css3Menu.com

 

 

eng rus

13.11.2019_________

Ліцеїсти в гостях у бібліотеці

7 листопада наукову бібліотеку відвідали дві групи учнів 8 класу Фізико-математичного ліцею ДНУ імені Олеся Гончара. Веселий юначий натовп заполонив широкий вестибюль бібліотеки та, коли розпочалась екскурсія, перший гомін поступово змінила зацікавлена тиша. Юні відвідувачі побачили  перші книги Катеринослава, а саме енциклопедії, наукові видання та підручники кінця ХVІІІ ст.  з історії, географії, математики тощо.
Учнів познайомили з найстарішими за часом видання примірниками
ХVІ-ХVІІ ст., прижиттєвими виданнями Тараса Шевченка, Івана Котляревського.  Жваве обговорення викликало незвичайне оформлення книги «Рейнеке-Лис с гравюр Каульбаха»   німецьке видання 1867 року.
Майбутні студенти дуже уважно слухали цікаві розповіді про праці Д.І. Яворницького придбані бібліотекою у різні часи за різних умов. Огляд містив літописи, «Пересопницьке Євангеліє», перші абетки, історичні та літературні пам’ятки України. Увагу привернули сучасні видання значних форматів гарно оздоблені, присвячені історії Дніпропетровської області та України.
Юні екскурсанти дізналися про пошук літератури за алфавітним та систематичним каталогами. Корисним стало знайомство з іноземною літературою, цінною за змістом, шляхами надходження та оригінальним оформленням. Співробітниця відділу художньої літератури розкрила роль читання цікавими цитатами з художніх текстів і запросила до порівняння з фільмами, які створювались за цими книгами. Екскурсія замість запланованих 45 хвилин тривала більше години. Учні разом з бібліотекаркою  і куратором залишились задоволеними заходом і обіцяли і надалі відвідувати бібліотеку.

facebookyoutube instagram

Web of Science
Scopus
springer

DW
dpa

razumkov