library

logo

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара

dp2018

CSS Menu On Top Css3Menu.com

 

 

eng ru

03.04.2019_________

65 років КБ «Південне»

Відділ наукової літератури приготував виставку книг до ювілею КБ «Південне», на якій представлені видання, що розповідають про видатних ракетобудівників Дніпра і України та про становлення і діяльність космічної галузі України.
10 квітня 2019 року виповнюється 65 років від дня заснування Державного підприємства «Конструкторське бюро «Південне» імені М.К. Янгеля», що спеціалізується на створенні ракетно-космічної техніки та є одним із визначних лідерів ракетно-космічної науки і технології в Україні та світі. Конструкторське бюро було створено 1951 р. як конструкторський відділ Південного машинобудівного заводу з виробництва військових ракет, а у 1954 р. його було перетворено на самостійне Особливе конструкторське бюро № 586. «Південне» стало учасником низки міжнародних космічних програм, серед яких Морський старт, а також створення космічного ракетного комплексу «Дніпро», «Зеніт-2М» і космічних апаратів класу «Мікросупутник» для системи оперативного спостереження Землі. Наприкінці 2018 р. – початку 2019 р. у КБ були відкриті  обчислювальний центр з найпотужнішим суперкомп'ютером в Україні та багатофункціональний випробувальний центр, а також впроваджена інноваційна технологія ротаційного розкочування виготовлення ракетних корпусів. Також збудовано та введено в експлуатацію цех складання й електровипробувань космічних апаратів, який відповідає найсучаснішим світовим стандартам.
Головну роль у досягненнях КБ відіграли видатні вчені, імена яких відомі не тільки на Україні але і у світі: Василь Сергійович Будник, Михайло Кузьмич Янгель, Володимир Федорович Уткін, Станислав Миколайович Конюхов, Микола Федорович Герасюта та легендарний директор Південного машинобудівного заводу Олександр Максимович Макаров. Запрошуємо викладачів та студентів до перегляду.

12

facebookyoutube instagram

Scopus
Scopus

DW
dpa

razumkov