library

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА


logo

dnu

CSS Menu On Top Css3Menu.com

 

 

eng rus

28.08.2019_________

Моссаковский

Легенда університету

27 серпня виповнилося 100 років від дня народження відомого на світовому рівні вченого, дійсного члена АН УРСР, лауреата Державної премії СРСР, першого Героя Соціалістичної праці серед ректорів університетів України, ректора, що обіймав цю посаду найдовший в історії університету термін -  22 роки, Володимиру Івановичу Моссаковському.
Про Володимира Івановича багато написано, ще більше сказано і складено легенди, як про надзвичайно талановиту та неординарну людину. Спогади про нього зібрані у книзі «В.І. Моссаковський – вчений, ректор, особистість». Навіть тільки назви розділів книги вже передають рівень поваги і вдячності його колег: «Зірка першої величини», «Талановитий вчений, великий ректор», «Видатна наукова особистість», «Гордость отечественной механики», «Життя за азимутом творення», «Своїми досягненнями на життєвій ниві я зобов’заний В.І. Моссаковському», «Учитель и личность», «Кумир на всю жизнь», «Добрий і мудрий наставник». Ілюструє видання  велика фотоекспозиція «Від солдата до академіка», що  прекрасно доповнює розповідь про життєвий шлях вченого.
Бібліотека завдячує  Володимиру Івановичу проектом сучасного корпусу, що був розроблений у 1976 році. Родина Моссаковських-Пошивалових передала до бібліотеки велике книжкове зібрання іноземних та вітчизняних наукових видань, що суттєво поповнило фонд відділу іноземної літератури. Святкуючи разом з університетом 100-річний ювілей академіка В.І. Моссаковського бібліотека демонструє виставку «Легенда університету». Сподіваємось, що  яскравий життєвий та творчий шлях ректора надихне сучасних студентів на реалізацію своїх самих заповітних мрій і буде цікавим у вивченні історії нашої   Almamater. 


facebookyoutube instagram

Web of Science
Scopus
springer

DW
dpa

razumkov