library

logo

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара

dp2018

CSS Menu On Top Css3Menu.com

 

 

eng ru

16.05.2019___________

Свято української душі

Свято Дня вишиванки зародилося у 2006 році. Одна із студенток Чернівецького національного університету запропонувала обрати день і всім університетом одягнути вишиванки. Надалі свято поширилося на освітні заклади.
Піком поширення в Україні дня вишиванки вважається 2015 рік. Його святкують щороку у третій четвер травня.
Вишиванка – це життя!
Вишиванка – це не просто одяг і навіть не просто святковий одяг, це особлива та жива річ. Процес вишивання потребує багато сил і натхнення, а раніше ще й супроводжувався молитвами за того, кому цю сорочку вишивають.
Вишиванка – це модно!
Українська вишивка часто-густо зустрічається в різних елементах одягу й аксесуарах на світових подіумах, а це не може не радувати.
Вишиванка – це символічно. Але все ж таки для українців не більше ніж тренд. Наші предки закладали глибоку суть у колір, розміщення, методи вишивання. Для кожного регіону України властивий особливий стиль одягу. За бажанням можна дізнатися багато захоплюючих історичних фактів, походження того чи іншого елементу вишивки його орнаменти, традиції, переглянувши книжкову експозицію: Народне мистецтво – світ гармонії і краси” в читальній залі соціально-гуманітарних наук (4 поверх, к. 406).
Найбільшу увагу читачів, привернуть книги Марії Чумарної „Вишивання долі” та „Код української вишивки”, Українська вишивка, журнал „Народне мистецтво”.
Як показує досвід, люди, одягнені у вишиванку, завжди піднесені та усміхнені! Можливо тому, що в цьому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси й оберігів.
То ж закликаємо вас долучитеся до акції і відчути на собі позитивну енергетику вишиванки.

facebookyoutube instagram

Scopus
Scopus

DW
dpa

razumkov