library

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ДНУ

logo dnu
fon2

CSS Menu On Top Css3Menu.com

 

 

eng ru

27.03.2021_________

Міжнародний день театру

  27 березня відзначають Міжнародний день театру (World Theatre Day), встановлений у 1961 року за ініціативою делегатів ІХ конгресу Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.
Цей день традиційно проходить під девізом "Театр як засіб взаєморозуміння і зміцнення миру між народами". Це не тільки професійне свято майстрів сцени, це свято мільйонів глядачів.
Театральне мистецтво – багатогранне і різноманітне, допомагає взаєморозумінню, збагаченню внутрішнього світу кожної людини. Протягом століть це мистецтво весь час змінювалося. Одні покоління зі своїми уявленнями про театральне мистецтво змінювали інші, вплітаючи щоразу унікальні "фарби" в мальовничий килим театральної історії.
Саме слово «театр» має грецьке походження і означає місце для видовищ і саме видовище.
Театр має виключно важливе етичне, художнє значення, сприяє формуванню естетичного смаку, розширяє кругозір.
Чи слухаємо ми оперу, чи насолоджуємося майстерністю і грацією артистів балету, або з душевним трепетом стежимо за грою драматичних акторів, – ми завжди відчуваємо особливу атмосферу свята, духовності, високої культури.
До Дня театру бібліотекар 1 категорії Ольга Сюх в читальній залі соціально-гуманітарних наук підготувала виставку-антураж: "Театр – це свято", де користувачі бібліотеки мають чудову можливість відчути себе справжніми акторами та зробити незабутні світлини.
Театр – це своєрідне художнє дзеркало життя.
Усім відомий вислів Уїльяма Шекспіра – "Весь світ – театр, а люди у ньому актори..." коротко і як найповніше характеризує зв'язок театру з реальним життям.
Ходіть до театру – чи вам сумно, чи радісно, чи є у вашому житті на даний час успіхи або невдачі – театр завжди збалансує ваші почуття та емоції, допоможе зрозуміти реальність і оцінити себе.
Виставку і матеріали підготувала бібліотекар І категорії Ольга Сюх

facebookyoutube instagram

Web of Science
Scopus
springer

DW
dpa

razumkov