library

logo

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара

dp2018

CSS Menu On Top Css3Menu.com

 

 

ru eng

22.04.2016___________

Великоднє диво

19 квітня 2016 року  Наукова бібліотека прийняла участь у заході, який щороку на передодні  Пасхальних свят проводять на факультеті української й іноземної філології та мистецтвознавства „Великоднє диво”.
Тут були і писанки і малюнки, й чудова витинанка, й зразки яскравого петриківського розпису, й українська вишивка. Свої найкращі роботи (вишивка бісером і хрестиком) представили співробітники нашої бібліотеки. Це Сюх Ольга Михайлівна та Стець Яніна Миколаївна. Через надзвичайно високий професійний рівень роботи важко назвати аматорськими. Вишуканість і неперевершеність, наполеглива та кропітка праця, терпіння лежать в основі створення робіт.
До цього свята співробітниками читальної зали соціально-гуманітарних наук була підготовлена цікава книжкова експозиція „Люба моя Україна”, яка нарахувала 97 примірників книг і періодичних видань.
Виставка містила такі розділи:

  • Українське народне мистецтво – дивосвіт краси і любові.
  • Цей безцінний скарб – писанка.
  • Народна вишивка – мелодії душі.

Книжкова виставка розкриває багатий світ українських народних традицій, обрядів, звичаїв та вірувань, які століттями складалися в історії українського народу і знову набувають популярність на сучасному історичному етапі.
Відвідувачам дуже сподобалась книга про історію писанки нашої Катеринославщини автор Ю. Датченко. Вперше автором презентуються і досліджуються писанки початку ХХ ст., які зберігаються у фондах Дніпропетровського історичного музею ім. Д.І. Яворницького.
Найбільшу увагу привернули до себе книги: „Вишивання долі”, „Українська вишивка” та „Український рушник”.
Після заходу книжкова виставка до 19.05.16 р. буде експонуватись в читальній залі соціально-гуманітарних наук (к. 406).
Запрошуємо всіх бажаючих!
Сподіваємося, що література, яка представлена на виставці, буде цікава для народознавців, викладачів та студентів нашого вузу.

Матеріал підготували     
Абрамова А.М. Сюх О.М.
facebookyoutube instagram

Scopus
Scopus

DW
dpa
BioOne
encyklopedia
razumkov