library

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

logo dnu

CSS Menu On Top Css3Menu.com

28.12.2015__________

24 грудня в читальній залі для викладачів відбулось чергове засідання Жіночого клубу, присвячене новорічним святам. Учасники творчо підійшли до пошуку цікавого та малознайомого матеріалу: про День Святого Миколая, про зустріч Нового року і Різдва Христового, про день Святого Василя та Водохреще. Крім того, гості дізналися про історії народження новорічної і різдзвяної листівок, образів Діда Мороза у різних країнах. За традицією для членів клубу була підготовлена виставка - «Новорічні свята». Зустріч проходила в теплій атмосфері, з церемонією чаювання, що допомогло відчути наближення свята.    Фото ...

22.12.2015__________

З 16 грудня всі користувачі бібліотеки запрошуються на святкову зимову виставку «Новорічне ретро», в експозиції якої представлені новорічні та різдвяні вітальні листівки ХХ століття. Кожен відвідувач зможе доторкнутися до трохи забутого, але не менш важливого, способу спілкування.
Найбільше збереглися новорічні картки радянського часу, які є відображенням своєї епохи. Найстаріші листівки на нашій виставці датовані 1961 роком. Крім традиційних святкових елементів – ялинки, Діда Мороза, Снігуроньки, на них висвітлюються теми космосу, дружби народів, є відомі всьому світу роботи майстрів палехського розпису, також можна зустріти чарівних персонажів дитячих мультфільмів та літературних творів. Цікавими є листівки, що потрапили до нас із різних країн: Германії, Франції, Болгарії та інших.
Завітайте на нашу виставку, де кожен матиме можливість поринути в атмосферу свого дитинства, коли ялинки були великими, а Дід Мороз – довгоочікуваним гостем!

132

16.12.2015__________

Для студентів І курсу історичного факультету бібліотека підготувала і провела тематичний перегляд літератури «Подорож у Середньовіччя». Студентам запропонували ознайомитись близько з 200 примірниками підручників, наукових, науково-популярних та художніх творів. Художня література була представлена яскравими творами середньовіччя: «Легенда про Тристана та Ізольду», «Роман про Роланда», «Смерть Артура» Т. Мелорі та інші. Для перегляду було відібрано 74 творів рідкісних видань. Виклад літератури за відповідними рубриками створив цілісну колекцію, присвячену історії та культурі середньовіччя. Проведений захід допоміг студентам створити власне уявлення про різноманітний світ Середньовіччя. Зацікавленість у студентів викликали перші підручники та навчальні посібники, за якими вчилися їх попередники (ХІХ–ХХ ст.). Для відвідувачів підготували розділи з історії Візантії, Київської Русі, хрестових походів. Увага приділялась виданням, які за певними критеріями були виокремлені із загального зібрання. Під час проведення бібліографічного огляду інтерес у студентів викликали джерела з окресленої тематики. Частина літератури була присвячена історії інквізиції (12-13 ст.). Перегляд було завершено розповіддю про цікаві факти, сторінки з історії соціально-економічного життя міста та маєтків у середні віки (побут, одяг, культура).   Фото ...

12.11.2015__________

10 листопада бібліотека отримала запрошення на круглий стіл, присвячений 100-річчю від дня народження вченого-історика, дослідника середньовіччя, професора ДНУ (1976-1997рр.) Василя Трохимовича Сиротенка. Підготовлена співробітниками бібліотеки книжкова виставка висвітлювала науковий доробок історика: праці, видані у Дніпропетровську, Пермі, Армавірі. Зацікавленість студентів та викладачів викликали збережений з 1976 року читацький формуляр та книжкові дарунки вченого з особистим підписом. Виступи викладачів історичного факультету ДНУ ім. О. Гончара, учнів професора розкривали постать вченого не тільки як фахівця-медієвіста, а й особистісні риси характеру, притаманні тільки йому. Присутні ознайомились з біографією, періодами життя в різні часи та різних регіонах. Захід проходив у теплій атмосфері спогадів, обміну думок, жвавого обговорення багаторічної діяльності професора В.Т. Сиротенка у стінах ДДУ.

3  1  4

28.10.2015__________

Сенсаційні дослідження інтернаціональної групи
«ALLATRA SCIENCE».

В умовах глобальних катаклізмів люди залишаться один на один зі своїми проблемами, тому потрібні термінові екстраординарні заходи, що об'єднають людей в одну світову родину. Для цього був створений Міжнародний суспільний рух «АЛЛАТРА». Це всенародний світовий рух поза політикою і поза релігією, який на сьогоднішній день вже об'єднав сотні тисяч людей більш ніж 200 країн світу. Вся його діяльність направлена на дружбу та об'єднання людей із різних країн через спільні проекти, взаємопоміч, консолідацію зусиль у творчих напрямах.
У відділі обслуговування науковою літературою Ви можете ознайомитись з доповідями Міжнародної наукової групи ALLATRA SCIENCE:
• «Исконная физика АЛЛАТРА»;
• «О проблемах и последствиях глобального изменения климата на Земле. Эффективные пути решения данных проблем».

15.10.2015__________

Осінній вернісаж

Осінь… Скільки краси, лірики, музики, радості й тихого смутку приносить нам ця чарівниця! ЇЇ ніжно називають золотою. Приваблює нас вона своєю мінливістю і буянням осінніх барв, а також тим, що балує своєю щедрістю, багатством, теплом. Саме цій порі року присвячена виставка: "Осінній вернісаж", яка експонується в читальній залі соціально-гуманітарних наук. НБ ДНУ, 4 поверх, к. 406. На виставці демонструються репродукції на тему осені "Барви осені", виставка – інсталяція "Осінь щедра – осінь багата". Вернісаж супроводжується експозицією літератури.

1   2  3    4

13.10.2015__________

Засідання історичного гуртка

7 жовтня 2015 р. у читальній залі для викладачів розпочав свою роботу історичний гурток під керівництвом доцента кафедри всесвітньої історії ДНУ Каковкіної Ольги Миколаївни. Для учасників клубу – студентів I-V курсів ІФ бібліотека підготувала тематичну експозицію «Україна у колі країн соціалізму у спогадах сучасників епохи (1945-1991)» До уваги запрошених були представлені понад 120 видань, написаних різними мовами народів світу.
У підготовці виставки взяли участь відділи наукової літератури, іноземної та художньої літератури. З вступним словом виступила доцент О.М. Каковкіна. Заступник директора наукової бібліотеки Л.М. Лучка провела бібліографічний огляд літератури, присвяченої питанням міжнародної співпраці України з соціалістичними країнами у 1950-1991 рр. Література групувалась за географічною ознакою: Польща, Німеччина, Болгарія, Чехословаччина, Угорщина, Югославія, Румунія, Албанія.
Учасники гуртка ознайомились з художніми книгами, науковими та популярними журналами, яскравими країнознавчими альбомами. Зацікавленість читачів викликала українська художня література, представлена оригіналами і перекладами: «Шевченко Т.Г. «Заповіт мовами народів світу» та «Tarasz Sevcsenko. Kobzos – Шандор Петефі. Поезії». Збірник містить твори двох геніальних поетів. Після виступів відбувся ґрунтовний перегляд під час якого студенти жваво обговорювали питання книжкового репертуару бібліотеки та його розширення.

1  2  3  4 5   6   7   8

04.10.2015__________

Всеукраїнський день бібліотек колектив святкував разом з читачами. У холі лунали привітання від учасників молодіжного клубу «Штрих». На честь бібліотечної професії звучали ліричні вірші у виконанні студентки ММФ Ані Свищук. Приємною несподіванкою було віршоване вітання Людмили Василівни Карплюк. Щирі слова та глибокозмістовні вірші авторки вразили слухачів. Авторські ліричні пісні, виконані Дмитром Якушиним та Олегом Мелещуком, полонили жіночі серця.

1  2  3    4

Свято продовжилось у гостинній читальній залі для викладачів на засіданні «Жіночого клубу». Увагу учасників привернула яскраво оформлена тематична виставка «Дари осені», присвячена домашньому консервуванню. Гості клубу розповідали про різноманітні способи зберігання овочів, фруктів та ягід на зиму. Завершенням жвавої зустрічі стала дегустація смачних страв та обмін улюбленими рецептами. Зацікавленість викликала інформація з історії кулінарної справи. Гості клубу запропонували підготувати власну книгу «Кулінарні рецепти Наукової бібліотеки ДНУ».

Фото з зустрічі

29.09.2015__________

ДО   ВСЕУКРАЇНСЬКОГО    ДНЯ   БІБЛІОТЕК!

Вже вересень відходить від причалу,
На крилах літо понесли лелеки.
А в нас сьогодні – професійне свято,
У нас – працівників бібліотеки.

Нехай не перерветься аж до віку
Потік читацький, мов ключі лелек.
Нехай поповнюються зали, мов ті ріки
З Всеукраїнським днем бібліотек!

 
denlib

16.09.2015__________

12 вересня бібліотека взяла участь у місцевому заході «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення», який був підготовлений Дніпропетровською бібліотечною асоціацією і проходив у парку ім. Лазаря Глоби. В рамках свята співробітники запропонували відвідувачам ознайомитись з презентацією «Будні та свята бібліотеки ДНУ ім. О. Гончара». З метою популяризації бібліотечних послуг бібліотека підготувала флаєри. Популярною формою читання виявився й BookCrossing, представлений сучасною художньою літературою. Виставка «Наші таланти» містила аматорські роботи співробітників з декоративно-прикладного мистецтва і привернула увагу присутніх на святі.

Фото

2   3
1  5  4


12.06.2015__________

Працівники наукової бібліотеки щиро вдячні нашій постійній відвідувачці вчителю української мови та літератури Українсько-Американського ліцею НГУ Г. М. Бухно. Завдяки дарункам Галини Миколаївни наші фонди поповнилися численними виданнями як українських, так і світових авторів.
Приємно, що дарувати книги бібліотеці стало доброю традицією у стінах ДНУ.

1  2

15.05.2015__________

Дбати про духовну наповненість душі, про її духовне здоров'я і дбати про середовище, у якому ми живемо, мабуть, головне.

(О.Т. Гончар «Щоденники»)

Олесь Гончар – письменник, публіцист, учений-філолог, громадський діяч, поборник державності України; той Гончар, котрий брав сиру глину – життєві події – і ліпив з неї, вдихав в неї частку самого себе, аби з'явилося нове живе творіння – нарис, новела, оповідання, повість, роман. Його майстерні словесні набутки, подібно до виробів справжніх гончарів, ставали з часом усе міцнішими і необхіднішими, переходили від покоління до покоління, єднаючи час і простір.
Запрошуємо на віртуальну виставку «Апостол духовності», що присвячена життю і творчості Олеся Терентійовича Гончара (03.04.1918 – 14.07.1995).

Апостол духовності

15.05.2015__________

Напередодні 70-річчя Великої Перемоги у відділі художньої літератури відбулася презентація книги співробітника бібліотеки Михайла Макаровського «Ничего кроме правды».
Книга складається з історій та нарисів про тих, хто пережив війну. Кожна історія – це захоплююча розповідь про людей, які оточували автора і поділились спогадами про свою участь у Великій Вітчизняній війні. Доля кожного з них схожа з долями мільйонів наших співвітчизників, але змальована з великою шаною та задушевністю.
З повагою Михайло Вольфович розповідав про героїв своєї книги, з якими він «разом працював, вчився, ще підлітком ішов в одній колоні на демонстраціях, і в моїй пам'яті назавжди зберігся звук побрязкування їх бойових нагород».
Тепла і душевна атмосфера склалася завдяки виступам гостей – талановитої поетеси Емілії Львівни Вакс та доцента факультету прикладної математики Георгія Ісаковича Скорохода, які висловили щиру подяку автору. Зворушливим був виступ Алли Фарімець, наукового співробітника музею «Літературне Придніпров'я», яка розповіла особисту історію своєї сім'ї у роки воєнного лихоліття.
Перегорнувши сторінки книги, вдивляючись у старі воєнні фотографії, кожен згадає своїх близьких та рідних, які були причетні до героїчного, трагічного часу нашої Вітчизни.
Книга заходиться у відділі художньої літератури (3-й поверх, к. 306).

ФОТО
-

5.05.2015__________

1  2  3

70 років відділяють нас від перемоги над фашизмом, здобутої завдяки ратній звитязі рядових бійців і командирів, партизанів і відомих воєначальників колишнього СРСР.
За визволення України майже 4 тисячі осіб удостоєні звання Героя Радянського Союзу. Серед них: 668 українців, 2598 росіян, 69 білорусів, 62 грузини, 35 вірмен, 33 узбеки, 30 казахів, 17 азербайджанців. Усього звання Героя отримали представники 43 національностей.
3,5 мільйона загиблих у боях з фашистами – така ціна свободи України.
62 фотопортретів і коротких біографій Героїв Радянського Союзу – це крихітна частка всіх, хто прославився в боях за нашу Батьківщину.
Таку виставку під назвою «Шануємо пам'ять героїв» підготував відділ наукової літератури НБ ДНУ.
Всі, хто здобував Перемогу, навічно залишаться у вдячній пам'яті нащадків.
Вічна пам'ять визволителям полегшим на полі бою.
Честь і слава – живим героям!
-

7.04.2015__________

Вітаємо з Великоднем!

1

Підсніжник синій розкрива пелюстки
Назустріч сонцю теплому з небес,
І котики вербові із галузки
Немов би шепчуть всім: Христос Воскрес!

Паски свячені в кошику, яєчка
Всі крашені, як райдуга з небес,
І пташенят цвірінькання з гніздечка
Доповнює акорд: Христос Воскрес!

Життя в природі повно сонця й щастя,
Зими нема, і лід давно вже скрес
І п'є цей світ від Господа Причастя,
І чути скрізь: Воістину Воскрес!

2

-

17.03.2015__________

Наукова бібліотека запрошує на презентацію колекції книжкової продукції видавництв Латвії, які одержує університет від колег з Академічної бібліотеки Латвійського університету.
Книги з питань історії, культури, мистецтва, наукових досягнень вчених Латвії поповнять бібліотечний фонд Наукової бібліотеки .
Захід відбудеться 20 березня о 12.00 годині в Науковій бібліотеці (вул. Казакова, 8).

-

20.03.2015__________

10 березня 2015 р. Наукову бібліотеку відвідав директор  Австрійського культурного форуму у Києві, міністр–посланник доктор Якуб Форст-Баттаглій. Директор С.В. Кубишкіна ознайомила шановного гостя з історією та сучасним станом бібліотеки. У відділі рідкісної книги щиру зацікавленість гостя викликала виставка книг ХVІ–початку ХХІ ст., присвячених історії, літературі та мистецтву Австрії.
До огляду були запропоновані книги з бібліотеки князя Г. А. Потьомкіна та графської бібліотеки Швейниців. Увагу пана Якуба привернуло видання ХVІІІ ст., яке містить цікаві відомості про  участь австрійського імператора Йосифа ІІ та російської імператриці Катерини ІІ у церемонії заснування Катеринослава, під час закладки другого каменю у фундамент Преображенського собору. Гость ознайомився з книгою російського мандрівника ХІХ ст. Ф.П. Лубяновського, яка розповідає про життя столиці Австрії Відня на початку ХІХ ст.
До зустрічі з австрійським посланником відділ іноземної літератури підготував книжково-ілюстративну експозицію «Австрія – країна в центрі» про історію, державний устрій, архітектуру та мистецтво Австрії. Виставка художноьої літератури «Літературна спадщина Австрії» відтворила найбільш популярні твори австрійських письменників і поетів , у т.ч. в перекладах українською мовою.

Фото з зустрічі

-

10.03.2015__________

Відділ обслуговування науковою літературою НБ ДНУ починає цикл виставок «Наука про життя». В холі бібліотеки уже демонструються перші експозиції:
«Майстерня Флори» - ботаніка;
«Життя, що зникло» - палеонтологія.
Також, до жіночого свята, підготовлено виставку «Букет для чарівних жінок». Докладніше

-

9.02.2015__________

В лабіринті фантазій

Для тих, хто проявляє інтерес до середньовіччя, народних легенд, переказів, хто полюбляє містику, жахи та чудеса, пропонуємо ознайомитись з представленими нижче виданнями. (Докладніше....)
-

15.01.2015__________

Поздравляем наших сотрудников Соболь С.В. и Ачкасову С.И. с успешным окончанием открытых дистанционных курсов "Куратор содержания".

Соболь   Ачкасова

29.12.2014 __________

Електронна новинка у фондах бібліотеки

1Постійний читач і щирий шанувальник бібліотеки Дишліс Олександр Акимович подарував електронний варіант книги «Модели нанокристаллов и неклассические функции», виданої у співавторстві з київським професором М. Плахтієнком в німецькому видавництві «Ламберт». Читачі мають можливість ознайомитись з грунтовним науковим дослідженням тільки у науковій бібліотеці.
Придбати книгу можна через інтернет-магазин «Я люблю книгу» (Кишинев).

26.12.2014 __________

gum

22.12.2014 __________

1Що Ви читали із найвідоміших книг світу?
Дізнайтесь, переглянувши виставку
«10 самых популярных книг мира»
Долучайтесь до мільйонів читачів, що читають ці книги більш ніж 67 мовами світу.

 

 

2 Для тих, хто любить чай!
Виставка книг «Чайная церемония»:
• походження слова «Чай»;
• виробництво різних сортів чаю;
• чайні напої;
• традиції чаювання в різних країнах.

 

Виставки підготовлені відділами художньої та наукової літератури. Розміщені у холі бібліотеки.

06.12.2014 __________

2 грудня 2014 року на кафедрі української літератури панувала атмосфера краси та гармонії, створена вмілими руками членів студії народної вишивки "Оберіг".
Увагу гостей привернули рушники, серветки, витинанки, вишивки, виготовлені з витонченим смаком та творчим задумом майстринями студії.
Керівник студії Наталя Михайлівна Щербак емоційно розповіла про історію та розвиток народного мистецтва вишивки, про символіку кольорів та візерунків, про особливості різних видів техніки вишивання.
Крім предметів рукоділля – а тут були представлені й зразки петриківського розпису, кераміка, картини – гості ознайомились з книжковою експозицією з фондів Наукової бібліотеки "Народне мистецтво – світ гармонії і краси".
Працівники читальної зали соціально-гуманітарних наук професійно представили книжкові скарби бібліотеки за відповідною тематикою:
"Народна вишивка – мелодія української душі".
"Красою душу напою".
"Петриківка – край, де оживають малюнки".
Яніна Миколаївна Стець – провідний бібліотекар Наукової бібліотеки презентувала на виставці свої улюблені вишиті картини і поділилась секретами вишивання.

Фото з виставки
krasa

20.11.2014 __________

Шановні читачі!

Відділ іноземної літератури Наукової бібліотеки ДНУ ім. О. Гончара отримує від фонду „Східного та центрально-європейського проекту гуманітарної допомоги” наукові журнали:
1. American Quarterly
2. CEU Political Science Journal
3. ELT Journal
4. Journal of the History of Ideas
5. Journal of the History of Philosophy
6. Psychoanalytic Review

З фондом співпрацюємо з 1999 р.
Запрошуємо ознайомитись з новими надходженнями журналів.

10.11.2014 __________

„Осінь щедра – осінь багата”

Осінь завжди зачаровує серце людини незбагненністю кольорів і відтінків. Кожен день не схожий на попередній. Він дивує, дарує нові кольори і форми. Осінь приходить… Скільки краси, лірики, музики, радості й тихого смутку приносить нам ця чарівниця! Її ніжно називають золотою. Приваблює вона нас своєю мінливістю і буянням осінніх барв, а також тим, що балує своєю щедрістю багатством і теплом. Саме цій порі року присвячені виставка – інсталяція „Осінь щедра – осінь багата”, книжкова виставка „Барви осені” та книжково-ілюстративна виставка „Осінній калейдоскоп”, оформлені в НБ ДНУ, 4 поверх, в читальній залі соціально-гуманітарних наук, к. 406. Запрошуємо.

Фото з виставки
1

07.11.2014 __________

свеча24 листопада в Україні вшановується пам’ять жертв голодомору 1932-1933 рр. До цієї дати бібліотека демонструє виставку „Свіча пам’яті”. На ній представлені документи і матеріали, що розкривають масштаби голоду на Україні, його наслідки та свідчення людей, що пережили ці страшні часи. Окремі видання розповідають про голод в різних регіонах України, а також про доброчинців, які допомагали вижити тим, хто голодував.
Виставка знаходиться на першому поверсі бібліотеки, кімната № 110.

25.09.2014 __________

potjomkin24 вересня виповнюється 175 років від дня народження засновника м. Катеринослава, генерал-губернатора Новоросійського краю, мецената, покровителя освіти, науки, вчених, художників, письменників, поетів і музикантів князя Григорія Потьомкіна.
Виставка знаходиться у відділі наукової літератури (кімната 110).
З раритетними виданнями Потьомкінського часу та книгами, що стали початком нашої бібліотеки, ви можете ознайомитись у відділі рідкісних видань (кімната 210).

06.06.2014 __________

Це треба побачити!

Запрошуємо ознайомитись з творчим добутком фотографа-аматора, співробітника наукової бібліотеки Олександра Васильовича Парасоцького. Виставка світлин „Мистецтво бачити” спонукає глядача бути спостережливим до навколишнього середовища. Ви впізнаєте вулиці і будинки нашого міста, а також морські та міські пейзажі Євпаторії. І здивуєтесь: як дуже прості, на першій погляд, сюжети можуть відобразити настрій і характер людини.
Виставка розташована на першому поверсі бібліотеки.

22.05.2014 __________

ЖИЗНЕННАЯ МУДРОСТЬ
13 причин снова начать читать

К глубокому сожалению в послед­ние десятилетия культура чтения претерпела большие изменения. Причем изменения как количественные, так и качественные. Мы почти разучились читать просто ради удовольствия. Между тем, эта полезная привычка дает нам целый букет приятнейших бонусов, которые пригодятся в жизни любому человеку. Подробнее...

01.04.2014 __________

wc Починається тестовий безкоштовний доступ до бази даних Web of Science від Thompson Reuters. Він триватиме з 1 квітня до 30 червня 2014 р.
Доступ з IP-адрес ДНУ за посиланнями:
http://thomsonreuters.com/thomson-reuters-web-of-science/ http://apps.webofknowledge.com/
Інструкція щодо користування базою.
Робота з платформою Web of Science

12.05.2014 __________

Бібліотека привітала студентів та співробітників університету з 69-ю річницею Великої Перемоги. До свята були підготовлені флаєри з віршами студбатівців Бориса Сермана та Сергія Мушника, які з перших днів війни захищали Батьківщину. Листівки під девізом: «Студенти 1941 – студентам 2014» розповсюджувались серед відвідувачів бібліотеки з 1 по 8 травня.

СТУДЕНТИ 1941 – СТУДЕНТАМ 2014

90514_1

«Профессора из института Герцена,
Вы были очень добрыми подчас.
Всё отдавали: знания и сердце нам, -
Но многому не научили нас.
Наш старшина продолжил обучение,
Моим ошибкам вёл он строгий счет.
И есть отметка –
первое ранение,
Мой честно сделанный в бою зачет.
Когда к ученью    возвратимся мирному,
Профессора, зачтите это мне:
Не кандидатский,
а солдатский минимум
Я сдал придирчивому старшине»


Борис Серман 1942 г.

studbat

«Свій перший курс в окопах я скінчив –
Комбат для мене строгим був деканом,
Йдучи у наступ, куль я не лічив
І то був залік мій і мій екзамен.
І лейтенанти, мов професори,
Оцінки ставили мені в матрикул
З вогню і диму...
Я тої пори мав сесії лише й не мав канікул.
Була наука і важка, й гірка.
Та з дня на день ждучи, що куля вкусить,
Я всі пройшов із зброєю в руках
Чотири роки, всі чотири курси..»

Сергій Мушник.

16.05.2014 __________

Зустріч з ветеранами в Науковій бібліотеці 8.05.2014

9trДо дня Великої Перемоги у бібліотеці відбулася зустріч з ветеранами Великої Вітчизняної війни і ветеранами бібліотеки. Привітати гостей зі святом прийшли студенти механіко-математичного  факультету ДНУ. Вони прочитали зворушливі рядки віршів на воєнну тематику, що знайшли щирий відгук у серцях присутніх. Докладніше...

21.02.2014 _________

Відділ наукової літератури запрошує переглянути експозиції, присвячені ювілеям та міжнародним святам.

1

„Шевченко-художник”

до 200-річчя великого українського поета, художника, мислителя. Виставка висвітлює одну з граней його таланта – малярство. На ній приставлені альбоми з портретами та графічними роботами Тараса Григоровича, книги про його життєвий шлях та художню творчість.


1

«Горьким словом моим посмеюся»

До 205 річниці  від дня народження Миколи Васильовича Гоголя, українського та російського прозаїка, драматурга, поета, критика, публіциста. Ви можете ознайомитись з новими книгами, що висвітлюють творчість письменника, його драматичний, часом трагічний духовний світ та своєрідне почуття гумору.



   У відділі художньої  літератури  (3-й поверх, к.306) експонується  книжкова  виставка «Шевченкова  свіча  століттями  горить», присвячена 200-річчю  від  дня  народження Т.Г.Шевченка, українського поета, прозаїка, драматурга, художника, мислителя, політичного і  громадського діяча. Докладніше…


Пропонуємо Вашій увазі видання Гарвардського університету, одержані Науковою бібліотекою ДНУ в жовтні 2013 р. Запрошуємо ознайомитись з дарунками у відділі іноземної літератури (кімната 319). (Докладніше ...)
  1 февраля  2014 года  исполняется  25  лет  со  дня  вывода  советских  войск из  Демократической  Республики  Афганистан.
   Отдел  художественной  литературы  (3-й  этаж, к.306) приглашает  всех желающих  ознакомиться  с  тематической  выставкой «Афганистан  болит   в  душе  моей», посвященной  этой  дате
. Докладніше…

3

3. „А мова як море!”
Виставка присвячена Міжнародному дню рідної мови, що відзначається 21 лютого щорічно. На ній представлені книги з історії української мови, підручники, словники, хрестоматії.
Інтерес привертають такі видання:
Савицька Л. „Український жаргон”
Мовчун А. „Мовні скарби”
Коваль А. „Знайомі незнайомці”

1.03.2014 ___________

maslenniza

В читальном зале гуманитарных наук предлагается вашему вниманию книжная выставка: «Зима, твоя карта бита!»,  посвященная празднику Масленицы.

6.03.2014

8mart

Жінки, дівчата, матері-
Одвічні наші Берегині.
Хай сонце ясне на зорі
Вам світить на стежках віднині.

В цей березневий теплий день
Хай пропаде і біль і втома.
Щасливі будьте між людей,
Кохані, милі, ніжні вдома

Хай доля принесе сповна
І радості, й наснаги, і здоров’я
Нехай завжди в душі цвіте весна.
І серце зігрівається любов’ю!

Колектив НБ ДНУ

Шановні читачі!

   Найчарівніша, найказковіша пора року – різдвяні новорічні свята! Запрошуємо Вас на невеличкий екскурс різдвяними книжковими полицями художнього відділу Наукової бібліотеки…
Різноманітні історії, що часом трапляються під Новий рік та Різдво, подарували нам письменники. Ми підготували для вас невеличку підбірку художніх творів, присвячених зимовим святам. Деякі з них вам добре знайомі, а з деякими варто познайомитись.

Відділ художньої літератури (3-ій поверх, к. 306) запрошує всіх бажаючих ознайомитися з книжковою виставкою «Зима прийшла, свята привела»

До 235-річчя від дня народження Григорія Федоровича Квітки-Основ’яненка
(1778-1843).

   В читальнiй залі гуманітарних наук експонується книжкова виставка, присвячена 235-річчю від дня народження Григорія Федоровича Квітки-Основ’яненка, талановитого українського письменника, високообдарованого прозаїка нової української літератури, видатного майстра рідного слова, який безперечно заслуговує на вдячну пам'ять нащадків. Запрошуємо оглянути виставку, яка експонується до 29 грудня 2013 року. Докладніше...

День Латвії в Науковій бібліотеці

   30 жовтня відбулась знаменна подія – урочиста передача–презентація наукових видань, підготовлених Академічною бібліотекою Латвійського університету, Науковій бібліотеці  Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара. Докладніше...

ВІТАЄМО співробітників бібліотеки з отриманням сертифікату УБА за участь у семінарі «Напрями співпраці університету з науково-метричними інформаційними системами – моніторинг, аналіз досліджень та індексування публікацій ВНЗ»

Семінар2 Семінар1

Читальна зала гуманітарних наук (4 поверх, к. 406) запрошує всіх бажаючих ознайомитись із книжковими експозиціями:
«Велетень думки і слова» до 290-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди (1722 - 1794) -  українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, музиканта.

Постать Григорія Савича Сковороди – одна з найвизначніших в українській культурі. Інтерес до цієї непересічної особистості не згасає і нині, коли ми відзначаємо 290-річчя від дня його народження. Він був усебічно обдарованою людиною. Філософ, педагог, письменник – поет і прозаїк, композитор, музикант і виконавець власних поетичних творів – такий неповний перелік його обдарувань.
Григорія Сковороду ще за життя називали українським Сократом. У цього українського вченого, який прожив майже 72 роки, був тільки посох в руках, флейта і убога торба за плечима. Без нарікань зносив він усі нестатки, не маючи своєї хати, сім’ї, грошей, тільки сіру просту свиту, жупан, одні черевики, одні панчохи, дві-три улюблені книжки, кілька рукописів. Для нього головними були воля духу і діяльність на основі глибоких знань.

До Міжнародного дня прав людини (10 грудня 2012 року) – книжкова експозиція:
«Міжнародний день прав людини»

  

Міжнародний день прав людини знаменує річницю прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини. Цим документом міжнародне співтовариство затвердило правила цивілізованого життя у світі і визначило пріоритети свого розвитку – у преамбулі до Загальної декларації прав людини встановлено, що визнання гідності, яка властива всім членам людської сім’ї, та рівних і невід’ємних їх прав є основою свободи, справедливості та загального миру.

«В майбутнє разом з бібліотекою» - під таким гаслом розпочалось знайомство абітурієнтів з Науковою бібліотекою ДНУ ім. О. Гончара. Під час бесід з майбутніми студентами бібліотечні працівники розповідають про можливості користування та послуги бібліотеки і вручають запрошення з інформацією про НБ ДНУ.

       

 

Архів 2018-2019 рр.
Архів 2016-2017 рр.

На головну