library

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

logo dnu

CSS Menu On Top Css3Menu.com

16.12.2017__________

2

12 грудня у Науковій бібліотеці Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара відбувся концерт відомого українського бандуриста Віктора Пашника.

Більше...


15.12.2017__________

Нова послуга в бібліотеці

12 грудня у Науковій бібліотеці відбулась зустріч з представником компанії Clarivate Analytics Іриною Тихонковою. Більше ...

7.11.2017__________

1У відділі наукової літератури демонструється ювілейна виставка «Непізнаний Сфінкс» присвячена 295-й річниці з дня народження видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета та педагога Григорія Савича Сковороди. Народився він у селищі Чорнухи на Полтавщині у 1722 році. Освіту здобув у Києво-Могилянській академії. Переслідуваний світськими та духовними властями, з 1770-х років вів життя мандрівного філософа. І ця мандрівка тривала до самої смерті, майже тридцять років. Була вона повна пригод, оповита переказами й легендами. Слава про Сковороду йшла так далеко, що про нього довідалась і цариця Катерина II, і забажала його побачити. Через свого поручника Потьомкіна вона послала Сковороді запрошення переселитись з України в Петербург. Посланець передав йому запрошення цариці, але Сковорода, просто й спокійно дивлячись в очі посланцеві, заявив: Скажіть цариці, що я не покину України — мені дудка й вівця дорожчі царського вінця.

 

6.11.2017__________

1Вже протягом багатьох тисячоліть живе собака поруч із людиною. Вірно служить їй, супроводжує в походах, допомагає охороняти стада, кордони, ловити злочинців або просто радує і дарує свою любов і дружбу. Близько 400 порід собак живе зараз на землі. Чим довше живе собака в будинку, чим більше з нею розмовляє господар, тим більше слів вона розуміє. А ще собаки вміють незбагненним чином розпізнавати стан людини, її настрій і впливати на нього.
2018 - рік Собаки за китайським астрологічним календарем, він почнеться 16 лютого 2018 року. Цій події присвячена виставка про кращих друзів людини - собак під назвою «Завжди поруч». Ви зможете дізнатися про нові і древні породи собак, історію їх розведення, рекомендації по вихованню, годівлі та лікуванню наших чотириногих друзів. А також прочитати веселі і зворушливі історії про дружбу собак і людей.

 

 

15.11.2017__________

У відділі рідкісних видань було проведено бібліографічний огляд літератури «Кулінарне мистецтво:від старовинних рецептів до сучасних технологій» для студентів ІІІ курсу за спеціальністю міжнародний туризм. Мета полягала – ознайомити студентів з історією і рецептами української кухні та кухні народів світу, надати студентам теоретичні знання для подальшого застосування їх у практичній сфері. Більше....

3.11.2017__________

У дні шкільних канікул учні 10 класу школи № 134 під керівництвом вчителя історії, випускника ДНУ Вадима Медяника завітали до наукової бібліотеки. Не зважаючи на осінні холоди, вони немов додали тепла у прохолодні приміщення.  Майбутнім студентам розповіли про історичні віхи та сучасний розвиток університетської бібліотеки, познайомили з правилами користування книгою та бібліотекою,  проінформували про нові надходження. Докладніше...

27.10.2017__________

Українська революція

У період 1917-1921 років Україна пережила різні форми національної державності: УНР, Українська  держава, ЗУНР, Кубанська НР, а також Кримська НР, але державну незалежність втримати не змогла. Українські етнічні території були розділені між СРСР, Польською Республікою, Королівством Румунія та Чехословацькою Республікою. Таким чином, Українська національно-демократична революція зазнала поразки. Докладніше...

22.10.2017__________

25 жовтня - день визволення Дніпропетровська від нацистських загарбників.

25 жовтня Вперше на територію області гітлерівці увірвалися 12 серпня, захопивши Верхівцеве. 13 серпня були захоплені П'ятихатки, 15 серпня - Кривий Ріг, 17 серпня - Нікополь. 19 серпня по Дніпропетровську було проведено перший артилерійський обстріл, а 25 серпня, після запеклої оборони, місто було окуповане німецькими частинами. Німці, повністю окупували місто і область вже до жовтня 1941-го року і почали встановлювати свої порядки і проводити репресії. Захопивши місто, окупанти знищили понад 30 тис. військовополонених і майже стільки ж мирних жітелів. 75 тис. чоловік було вивезено до Німеччини. Населення міста скоротилося у кілька разів і на початку 1942 року становило менше 200 тис. чоловік. Майже всі промислові підприємства були зруйновані, знищено понад 40% "житлового фонду", випалені парки і сквери. Пізніше Дніпропетровськ став центром одного із шести округів Рейхскомісаріату України. Більше.....

 

 

19.10.2017__________

"Насправді, рушійна сила - це саме життя. Кожен день несе щось нове - добре чи погане, і це знаходить своє відображення у картинах. Це бажання поділитися з глядачами, з друзями власним баченням світу, своїми враженнями і любов'ю. Надихає і улюблена родина, і коли бачиш, як вкриваються першою зеленню дерева, і плин Дніпра, цікаві люди. Звичайно ж, у моїй творчості величезне місце займає і Україна, її минуле, теперішнє і майбутнє. Все, що стосується моєї країни, стосується і мене, і все так чи інакше знаходить відображення у моїх картинах", - художниця із Кам'янского Алла Михальчук. З роботами Алли Альбертівни можна ознайомитися в читальній залі для викладачів Наукової бібліотеки ДНУ.

1 2 3
4

13.10.2017__________

Дорогі колеги, друзі!
Щиро дякую за теплі, зворушливі поздоровлення та побажання, з нагоди мого ювілею! Ваша підтримка та безкорислива дружба, відданість обраній професії служіння науці, культурі та її величності Книзі вселяють надію на невмируще майбутнє бібліотечної справи.
З повагою С.В. Кубишкіна.

Фоторепортаж з ювілею

10.10.2017__________

ювілейСьогодні святкує свій ювілей наш директор Світлана Василівна Кубишкіна!

Шановна Світлана Василівна, Ви мудрий керівник, Ви чарівна жінка, Ви прекрасна людина! Бажаємо Вам міцного здоров'я та життєвої наснаги! Професійних успіхів, сімейного щастя, злагоди та добробуту у Вашій оселі!
Нехай у Ваших задумах завжди буде мудрість, у службових справах - підтримка однодумців, в серці - добре і сонячно від людської вдячності!
З Днем народження!

 

29.09.2017__________

den_uchitelja

З нагоди Дня вчителя з 28 вересня по 10 жовтня читальна зала соціально-гуманітарних наук презентує книжкову експозицію "Учитель! Ваше слово - мудрість України". Увазі користувачів пропонуються книги та періодичні видання з історії української школи і педагогіки, національної освіти, народних традицій родинно-шкільного і громадянського виховання дітей та молоді на теренах України з найдавніших часів до сучасності. Докладніше...

 

Вітаємо із Всеукраїнським днем бібліотек!

Від щирого серця вітаєм
Книжкового світу цариць!
Здоров'я і щастя бажаєм
Хранителькам вічних скарбниць!

""

Всім тим, хто як лоцман у морі
Веде нас до берега знань,
Бажаємо віри й любові
У храмі безцінних надбань!

22.09.2017__________

Книга єднає

До дня міста у парку Глоби відбулося свято «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення» під девізом «Книга єднає».
До свята наша бібліотека підготувала фоторепортаж «НБ ДНУ імені Олеся Гончара: бібліохроніка 2017». На розгляд відвідувачів було запропоновано фотовернісаж, який розкривав цікаві літературні зустрічі з авторами книг, цикл заходів, присвячених Року Японії в країні. Гості отримали кольорові флаєри з корисною інформацією про бібліотечні послуги. Приємним та цікавим було спілкування з колегами у питаннях запровадження нових, креативних форм роботи. Участь бібліотеки у міських заходах допомагає поширенню інформації про Дніпровський національний університет серед молоді на місцевому та обласному рівні.

15.09.2017__________

Циолковский Космічний провидець

Костянтин Едуардович - легендарна постать, чиї праці в галузі фізики, хімії, аеродинаміки стали потужними каталізаторами науково-технічного прогресу, в тому числі й у галузі космонавтики. Ціолковський - геній, котрий відкрив людству нові можливості освоєння космосу. Більше...

 

 

 

11.07.2017__________

У пошуках Японії

projektproekt1

У рамках практичних занять курсу «Сучасні інформаційні системи і технології» доцентом С. А. Івановою при підтримці Наукової бібліотеки підготовлений навчальний проект «У пошуках Японії». Проект спрямований на розвиток навичок роботи студентів з інформацією, а саме:

  • пошук і підбір інформації за темою;
  • тематичне угрупування інформації;
  • смислове комбінування інформації.

Проект виконували студенти групи СМ-16 (І курс), спеціальності Міжнародні відносини, факультету СНМВ.
Підсумки роботи над проектом можна побачити також на сторінці у Facebook.

21.06.2017__________

До 125- річчя від дня народження українського бібліографа, бібліотекознавця, книгознавця, літературознавця
Меженка Юрія Олексійовича
(1892-1969)

У нашій бібліотеці зберігається бібліографічний покажчик 1955 року Ю.О. Меженка «Русская техническая периодика 1800-1916 гг.».
Як зазначено у передмові: «Более 400 журналов и газет, описанных в этой библиографии, представляют в целом ценнейший материал для каждого исследователя истории техники». Видання містить інформацію про перші технічні журнали, їх зміст та історію. Докладніше

20.06.2017__________

Культура Японії: історія та сучасність

1Бібліотека продовжує знайомити читачів з однією з найзагадковіших країн світу – Японією. Цього разу тема книжкової виставки - культура та мистецтво «країни сонця, що сходить». Вас напевно зацікавлять альбоми: «Декоративні розписи Японії 16-18 століть», «Японська театральна гравюра», «Мистецтво Японії», «Великий атлас бонсай». Ви зможете дізнатись про японський театр кабукі, мистецтво нецке, традиційне японське гончарство, мистецтво створення тематичних композицій – ікебана, про те, що де і як готують і їдять японці, та ще багато різноманітної інформації про японців, їх вподобання та звички.

 

 

2

Окремо демонструється стенд з кульками «темарі». Це один із видів традиційного японського мистецтва, що виник як дитяча розвага, а зараз набув декоративного статусу і поширився на весь світ. Виставка демонструється у холі бібліотеки.

  

17.06.2017__________

канікули з книгоюВеселі канікули з книгою

Серед розмаїття літніх занять не забувайте про відвідини бібліотеки. Відділ обслуговування науковою літературою щороку, під час літніх канікул, організує для своїх читачів спеціальні підбірки книг для дітей.
Школярам буде цікаво дізнатись про повсякденне життя древніх єгиптян, римлян, ацтеків, вікінгів, про походи хрестоносців. Тим хто планує побувати на природі: у лісі, на морі, а можливо і в екзотичних країнах, рекомендуємо почитати книги із серії «Мир животных»: «Волки», «Пауки», «Аллигаторы и крокодилы», «Акулы». Більше

 

07.06.2017__________

Даруємо собі свято

31 травня 2017 року відбулось чергове засідання жіночого клубу. Темою засідання ми вибрали «Даруємо собі свято», тому що творчість - суть нашого колективу.

Зустріч пройшла в дружній атмосфері та в доброму настрії. Більше ...

  

17.05.2017__________

До дня слов'янської писемності і культури

24 травня в Україні, Росії, Білорусі, Болгарії, Сербії, Словаччині, Македонії, Чорногорії, Чехії відзначають День слов'янської писемності і культури. Свято приурочене до дня вшанування пам'яті святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, слов'янських просвітників та проповідників християнства. Кирило і Мефодій вважаються «батьками» слов'янської абетки, створеної на основі грецької.

 

15.05.2017__________

childОсь уже більше як 60 років першого червня світова громадськість відзначає світле і надзвичайно гуманне свято – Міжнародний день захисту дітей. Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей 1 червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року. Вперше це свято було відзначено в 1950 році в 51 країні світу. В Україні цей день віздзначають з 1998 року. Докладніше....

 

15.04.2017__________

12 квітня 2017 року Наукова бібліотека  прийняла участь  у заході, який  щороку напередодні  Пасхальних свят проводять на факультеті української  й іноземної філології та мистецтвознавства "Великоднє диво". Докладніше...

16.03.2017__________

До уваги користувачів! з 20 березня 2017 р. Наукова бібліотека працює: Понеділок – п'ятниця абонементи - з 9.00 до 16.45 год. читальні зали - з 9.00 до 17.45 год. В суботу працюють читальні зали, абонементи наукової і навчальної літератури, комп'ютерний клас - з 9.00 до 16.45 год.

11.03.2017__________

Запрошуємо Вас взяти участь у фотоконкурсі «ЯПОНСЬКІ РИСИ В ОБЛИЧЧІ ДНІПРА ТА РЕГІОНУ», присвяченому року Японії в Україні. Докладніше...

4.03.2017__________

Відтепер у холі наукової бібліотеки ДНУ красується погруддя Тараса Григоровича Шевченка.

відео1   відео2

28.02.2017___________

28 лютого у читальній залі для викладачів відбулось чергове засідання Жіночого клубу на теми: «Японська чайна церемонія» та «Світ Японії». Більше...

22.02.2017___________

Читальна зала природничо-технічної та економічної літератури знайомить з виставкою "Країна, де сходить сонце", що присвячена Японії. Більше...

15.02.2017___________

У відділі художньої літератури (к. 306, 3-й поверх) експонується постійно діюча книжкова виставка "Японія: Світ в краплині дощу". Докладніше...

14.02.2017___________

До дня Святого Валентина ми підібрали книги з історіями кохання відомих людей, що пройшли випробовування владою, грошима, славою, бідністю. Докладніше...

8.02.2017___________

Поринути у чари кохання, відтворені талановитими поетами і письменниками, пізнати радість і біль залюблених сердець, навчитись розуміти свої почуття допоможе чудова експозиція книг у відділі художньої літератури. Докладніше

4.02.2017___________

Бібліотека запрошує всіх читачів поринути у цікавий, таємничий та мінливий світ історії.
Докладніше

2.02.2017___________

Наукова бібліотека ДНУ отримала унікальну підбірку навчальної літератури, яка дає можливість ознайомитися з працями видатних світових вчених з питань багатомовності. Докладніше


10.12.2016__________

10 грудня - Міжнародний день прав людини

Читальна зала соціально-гуманітарних наук (к.406) запрошує відвідати книжкову експозицію: "Маємо право на право..." На експозиції представлені книги для користувачів, яких цікавить сучасне правове регулювання відносин у сфері соціального, кримінального, трудового захисту населення. Запрошуємо викладачів, студентів та всіх бажаючих.


 

7.12.2016___________

Міжнародна науково-практична конференція.

1-2 грудня 2016 р. в Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна відбулася ІІІ Міжнародна конференція "Бібліотека університету на новому етапі розвитку соціальних комунікацій". Докладніше...

21.11.2016___________

21 листопада – День Гідності та Свободи

Український майдан 2013-2014 рр. став символом боротьби, символом утвердження прагнень українців до європейських цінностей, і за цю боротьбу, за нашу свободу і оновлення заплачено страшну ціну. Більше...


21.11.2016___________

Четверта субота листопада в Україні визнана Днем пам'яті жертв голодоморів.

Глибокий слід, залишений Голодомором 1932-1933 рр. в історії України, накладається на слід від інших трагедій, що випали на долю українського народу у ХХ ст. Громадянська війна і голод 1921-1923 років, репресії 1937-1938 рр., війна 1941-1945 рр., німецька окупація і Голокост, голод 1946-1947 рр. Більше ....

 

 


17.11.2016__________

1

Щиро вітаємо всіх студентів!

Бажаємо відмінних успіхів, радісного настрою, оптимізму, вірних і щирих друзів, добрих справ в ім'я України!  Далі ...

 


31.10.2016__________

З 1 по 30 листопада відкритий безкоштовний доступ до наступних електронних колекцій компанії "Іст В'ю":
1. Тематична колекція періодичних видань "Видання України";
2. Тематична колекція "Статистичні видання України";
3. Тематична колекція періодичних видань "Країни Балтії, Білорусь, Молдова, Україна ";
4. Тематична колекція періодичних видань "Центральна Азія і Кавказ";
5. Тематична колекція періодичних видань "Видання країн СНД і Балтії ";
6. Колекції, присвячені виборам в Україні та країнах СНД в 2011-2015 рр.
Посилання для доступу до баз: http://dlib.eastview.com/ в мережі університету.


30.10.2016__________

ElibraryUSA.
Це 40 англомовних бібліографічних та повнотекстових електронних баз даних універсального характеру від об'ємних енциклопедій до науково-популярних статей. Докладніше...


5.10.2016__________

Наш час – наш простір

У вересні бібліотека продовжує цикл виставок з живопису демонстрацією художніх альбомів українських авторів, що вийшли у світ в серії «Наш час – наш простір». Серія надрукована у видавництві « Софія-А» . Ось що написав директор видавництва Максим Мельник: «Пропоновані книги представляють найбільш вагомі здобутки митців, дають уявлення про стиль і тематику творчості. Кожен з них має свою образну мову, свої засоби вираження, але всіх їх об'єднують кольори України, її традиційна культура, її історія й поступ, її національна гідність. Головною ідеєю упорядників було показати творчість наших сучасників різних художніх спрямувань, які вже давно увійшли в історію українського мистецтва і є відомими у світі». Більше.....


 

30.09.2016__________

buchПривітання бібліотекарям!

Бібліотека – море книг, бібліотека – храм науки.
Переступайте наш поріг, беріть скарби нетлінні в руки.
Вони – це згусток давнини, вони – це всіх епох розмова,
Вони прийшли із давнини як наша виспівана мова.

14.09.2016__________

До відома першокурсників!

imagesУ бібліотеці функціонують полиці книгообміну BookCrossing.
Буккросинг (з англ. «book» — «книга», «crossing» — «переїзд», «перехрестя») - всесвітнє книжкове мандрування з рук в руки, з дому в дім, з країни в країну. Суть руху полягає у обміні прочитаними книгами та іншими виданнями. Буккросинг– практика залишати книгу  чи журнал у публічному місці, щоб інші люди знайшли її, прочитали, а потім вчинили так само. При цьому  не потрібний читацький квиток, всі книги не мають номерів та шифрів. Ти вільний у виборі та в сроках повернення книги чи журналу.
Тематика полиць поділена. У відділі обслуговування науковою літературою знаходиться науково-популярна, наукова та навчальна література, а в читальній залі суспільно-політичної літератури – художні видання.
Запрошуємо приєднатись до всесвітнього руху книгообміну в бібліотеці ДНУ!


13.09.2016__________

1В історії нашої країни є величні постаті, яких ніколи не огорне темінь забуття, які завжди будуть з Україною. До них насамперед слід віднести Михайла Сергійовича Грушевського – першого Президента України, найвидатнішого нашого історика, вченого світового рівня.
29 вересня відзначається 150-річчя Голови Наукового товариства ім. Шевченка у Львові, професора Львівського університету, академіка Академії наук СРСР (1929) – ось незначний перелік його наукових посад та вчених звань. Життя «Великого Українця» було складним і суперечливим. Він пізнав насолоду від творчої праці, досяг європейської і світової слави на теренах науки. Разом з тим зазнав репресій і поневірянь. Ювілею М. С. Грушевського присвячено книжкову виставку «Нестор української етнографії», що демонструється у відділі обслуговування науковою літературою. Читачі мають можливість ознайомитись із різноплановою літературою про життя і наукову діяльність Михайла Сергійовича, його епістолярною спадщиною та новим доповненим виданням «Ілюстрованої історії України»

 

24.08.2016__________

Двадцять п'ять років поспіль Україна відзначає найголовніше свято нашої держави – День незалежності. В рамках проведення заходів, присвячених Дню незалежності України у читальній залі соціально-гуманітарних наук з 22 серпня по 22 вересня, розгорнуто книжкову експозицію: "Незалежність обпалена війною".   Книги і періодичні видання представлені на виставці, розповідають про доленосні етапи державотворення в Україні.    Докладніше ...

15.06.2016__________

Щиро вітаємо провідного бібліотекаря Яніну Миколаївну Стець з перемогою в міжбібліотечному конкурсі віртуальних книжкових виставок з теми "Імпресіонізм у живопису" (ІІІ місце)

Бажаємо творчих успіхів і нових досягнень!

8.06.2016__________

1Міжнародний день дітей - одне з найстаріших міжнародних свят. За однією з версій рішення про його проведення було прийнято в 1925 році на Всесвітній конференції, присвяченій питанням благополуччя дітей  (у Женеві). У Міжнародного дня дітей є прапор. На зеленому тлі, що символізує зростання, гармонію, свіжість і родючість, навколо знаку Землі розміщено стилізовані фігурки - червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений у центрі, - це символ нашого спільного дому.    Більше...

 

7.06.2016__________

25 травня 2016 р. Наукова бібліотека провела семінар: «Система обслуговування користувачів бібліотек ВНЗ: традиції та інновації». У роботі семінару взяли участь 115 працівників бібліотек вищих навчальних закладів Дніпропетровщини, які поділились своїм досвідом з обслуговування користувачів, основами інформаційної культури, методикою написання та публікації наукових статей, різними формами виховної діяльності бібліотек тощо. Усі повідомлення викликали жваве обговорення та зацікавленість слухачів. Доповідачі отримали сертифікати обласного зонального об'єднання.   
Фото, Презентації

5.05.2016___________

Імена Героїв в назвах вулиць Дніпропетровська.

Пам'ять про живих та загиблих героїв війни 1941-1945 років зберігається у назвах книг, кінофільмів, вулиць та провулків, парків та площ. Більше ніж 100 вулиць Дніпропетровська носять імена воїнів, що прославились у битві за перемогу над фашизмом. Докладніше...

22.04.2016___________

Великоднє диво

19 квітня 2016 року  Наукова бібліотека прийняла участь у заході, який щороку на передодні  Пасхальних свят проводять на факультеті української й іноземної філології та мистецтвознавства "Великоднє диво".
Тут були і писанки і малюнки, й чудова витинанка, й зразки яскравого петриківського розпису, й українська вишивка. Свої найкращі роботи (вишивка бісером і хрестиком) представили співробітники нашої бібліотеки. Це Сюх Ольга Михайлівна та Стець Яніна Миколаївна.
Більше...

21.04.2016___________

19 квітня наші читачі мали можливість ознайомитися з творчістю талановитого поета, перекладача, сценариста Семена Абрамовича Заславського.
Семен Заславський – людина з ім'ям. Кожен його твір – явище яскраве, цікаве та незабутнє, чи то оригінальна поезія, чи переклади античних авторів та сонетів Шекспіра, чи теоретичні праці про Мандельштама, чи кіносценарії про сучасників. Більше...

21.04.2016___________

4 і 7 квітня 2016 року в читальній залі природничо-технічної і економічної літератури проходили IV Студентські спортивні ігри Дніпропетровської області з шахів. Змагалися 12 команд з міських вузів (ДНУ ім. О. Гончара, ДАЕУ, НГУ, НМетАУ, Академія митної служби), а також команда Криворізького національного університету. Більше...

17.04.2016___________

26 квітня 2016 року виповнюється 30 років з моменту страшної техногенної катастрофи й величезної екологічної біди світового масштабу на Чорнобильській AEC. Докладніше:

12.04.2016___________

12 квітня виповнюється 55 років з дня, коли почалася космічна доба людства. На кораблі "Восток-1" на орбіту стартував льотчик винищувального авіаційного полку Юрій Гагарін, який відкрив епоху пілотованих польотів і назавжди вписав своє ім'я в історію як першопроходець Всесвіту. Запуск було здійснено з першого стартового майданчика, що нині носить ім'я Гагаріна, з полігону "Байконур" (Казахстан), пізніше перетвореного на космодром. Більше...

5.04.2016___________

24 березня 2016 року в художньому відділі Наукової бібліотеки, разом з Гуманітарним центром ДНУ ім. О.Гончара, відбулося засідання жіночого клубу на тему «День поезії» Зі своїми творами виступила талановита поетеса Л.В. Некрасовська – голова Дніпропетровської організації Всеукраїнського творчого союзу «Конгрес літераторів України». Крім того, гостями клубу були діти з Красногорівки, котрі також читали свої вірші. Зустріч була дуже цікавою. Фото...

3.04.2016___________

24 березня 2016 року наукова бібліотека прийняла участь у роботі III Всеукраїнської наукової конференції „Проза Валер'яна Підмогильного в контексті української літератури XX століття”, присвяченої 115-річчю від дня народження письменника, одному з найоригінальніших українських письменників „Розстріляного відродження”.
Співробітниками читальної зали соціально-гуманітарних наук була підготовлена цікава книжкова експозиція „Полинова зоря Валер'яна Підмогильного...” Більше ...

2.04.2016___________

Презентація журнала "Новое время" в читальній залі соціально-гуманітарних наук (к. 406)

1Наукова бібліотека з 2016 року одержує журнал „Новое время”. Це тижневий суспільно-політичний журнал. Створений він професіоналами з громадянською позицією, які протягом 10 років працювали над журналом „Корреспондент”. Журнал розкриває головні події та явища як в Україні, так і у всьому світі, об'єктивний аналіз, розслідування, репортажі, інтерв'ю з вітчизняними та зарубіжними зірками політики та суспільства. Більше ...

 

16.03.2016___________

В лютому 2016 року в Науковій бібліотеці проводився літературний марафон «Я в серці маю те, що не вмирає», присвячений творчості Лесі Українки. До заходу долучилися викладачі, студенти, бібліотекарі нашого університету. Ця подія подарувала можливість співробітникам бібліотеки зняти відеоролик, що презентує кращі зразки творів Лесі Українки.
В процесі зйомок наші герої часом вражали своїми інтерпретаціями відомих текстів, знаходили рядки, що по іншому відкривали нам таємничий світ легенд «Лісової пісні», найболючішу, найпрекраснішу інтимну лірику поетеси, її вірші про рідний край.
Проект, учасниками якого стали люди різного віку та різних вподобань, доводить, що творчість Лесі Українки актуальна і зараз, через 145 років від дня народження письменниці.
Переглянути відео можна тут.

 

8.03.2016__________

До міжнародного жіночого свята 8 березня

7.03.2016___________

1 Читальна зала соціально-гуманітарних наук (к.406) запрошує відвідати книжкову експозицію, присвячену жінкам. Запропонована література задовольнить найрізноманітніші смаки.
У першому розділі "Її величність - жінка" представлені вірші поетів різних країн і часів: Шекспіра, Петрарки, Фета та багатьох інших. Книги та журнали з другого розділу "Жіночі постаті в історії" розповідають про знаменитих жінок різних епох, які досягли успіхів у науці, політиці, культурі, таких, як Софія Ковалевська, Маргарет Тетчер, Майя Плісецька та інші.
Особливий інтерес у читачів викликала книга "Жінки в історії України", яка знайомить з видатними українками від часів Київської Русі до наших днів. У книзі вміщено розповіді про славетних жінок-патріоток із знатних родів, меценаток, вчених, літераторок, мисткинь, громадських та політичних діячок, учасниць боротьби за незалежність України.
Матеріал підготувала зав.сектором соціально-гуманітарних наук Абрамова А. М.

 

3.03.2016___________

29 січня відбулось чергове засідання Жіночого клубу на тему: «Весна. Жінка. Поезія». Учасники говорили про поезію, зокрема, про жіночу поезію. Крім того, пройшли авторські читання, в яких взяли участь співробітники бібліотеки: Грибінюк Т.В., Богданова Ю.В., Павлова М.В., Сторожко І.В., Барабанщкова Т.В., Ткаченко Н.В.

Авторські вірші наших співробітників

Згідно традиції, для членів клубу була підготовлена виставка – «Жінка. Весна. Поезія». Зустріч пройшла в дружній атмосфері, з весняним настроєм.   Фото ...

1.03.2016___________

  Виставка «Легендарні жінки України» до міжнародного жіночого свята 8 березня

18.02.2016___________

До уваги викладачів та студентів кафедри образотворчого мистецтва та дизайну.

У 2016 році  бібліотека пропонує цикл виставок, присвячений  мистецтву живопису. У холі бібліотеки демонструються книги з різних напрямків живописного мистецтва, книги про художні музеї та картинні галереї України і світу.   Докладніше ...

03.02.2016__________

Тестовый доступ к электронным ресурсам универсальных баз данных East View   Подробнее ...

Архів 2018-2019 рр.
Архів 2014-2015 рр.

На головну